Публічна кадастрова карта України
Важлива інформація!
У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, публічна кадастрова карта була відключена. До припинення дії воєнного стану, відновлювати роботу публічної кадастрової карти поки що не планується. Про те, які можливості наразі є щодо роботи з кадастром, ви можете ознайомитись на цій сторінці нижче.
Відповідно до ст. 36 Закону України «Про державний земельний кадастр» держава забезпечила доступ до основних даних державного земельного кадастру. В публічній кадастровій карті можна знайти інформацію про кадастровий номер земельної ділянки, її межі, площу, форму власності, цільове призначення, згідно із класифікатором, наявні обмеження у використанні та іншу корисну інформацію.
Пошук за кадастровим номером
Пошук земельної ділянки можна робити за кадастровим номером або за місцезнаходженням земельної ділянки. Для того, щоб знайти земельну ділянку за кадастровим номером, необхідно ввести цифри розділеного двокрапками 19-значного номера земельної ділянки в горизонтальну форму для пошуку. Форма для пошуку розміщена горизонтально в верхній частині веб-сторінки.
Для прикладу, кадастровий номер земельної ділянки виглядає так: 3220882600:03:001:0122. Його можна знайти, серед іншого на обороті державного акту про право власності на земельну ділянку, над планом земельної ділянки.
Якщо Ваш державний акт рожевого кольору, виданий до 2004 р. та не містить кадастрового номеру, то в цьому випадку необхідно буде провести роботу з присвоєння кадастрового номеру. Підставою для присвоєння кадастрового номеру в такому випадку є розроблена технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості.
Виключенням, зокрема є рожевий держакт, виданий в Києві, який містив короткий номер, що визначав кадастрову зону, квартал та номер земельної ділянки (наприклад 66505012). Повний кадастровий номер можна дізнатись отримавши відповідний витяг з державного земельного кадастру. Вказаний витяг одночасно є документальним підтвердженням внесення даних щодо земельної ділянки до кадастру.
Пошук за місцезнаходженням земельної ділянки
Щоб знайти земельну ділянку за місцезнаходженням необхідно у пошуковому полі почати вводити назву міста (селища, села). Система автоматично підтягне повну назву у випадаючому списку.
Якщо ви не знайшли своєї ділянки ані за кадастровим номером, ані за місцезнаходженням, це означає, що вона не внесена до державного земельного кадастру. Підставою для внесення земельної ділянки до державного земельного кадастру є, зокрема розроблена землевпорядною організацією технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Така ж документація розробляється також у випадку, якщо є розбіжності, пов’язані з невідповідністю фактичних розмірів, площі, конфігурації ділянки, з даними, що зазначені в державному акті.
У випадку відсутності розбіжностей в розмірі, площі, конфігурації ділянки з даними, які вказані в державному акті, достатньо замовити в землевпорядній організації спеціальний обмінний файл xml та подати його з певним пакетом документів до місцевого відділу Держгеокадастру.
За результатом внесення даних земельної ділянки до державного земельного кадастру, відділ Держгеокадастру видає відповідний витяг з кадастру.
Корисно знати, що існує також можливість отримання інформації щодо власника/користувача будь-якої земельної ділянки в режимі онлайн. Для того, щоб дізнатись відомості про власника/користувача земельної ділянки, необхідно знайти земельну ділянку в публічній кадастровій карті за кадастровим номером або місцезнаходженням та пройти коротку процедуру ідентифікації.
Прикріплюємо сюди також коротеньке відео Держгеокадастру, яке доступно пояснює, як користуватись Публічною кадастровою картою України.
Держгеокадастр частково відновив роботу кадастру (не кадастрової карти). На тепер є наступні можливості щодо роботи з кадастром:
- реєстрація в кадастрі та присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, щодо якої вже видавався державний акт старого зразку (без кадастрового номеру) через порядок присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці;
- поділ (об’єднання) земельної ділянки через відповідну технічну документацію щодо поділу та об’єднання земельних ділянок;
- внесення змін (виправлення помилки) в кадастр щодо відомостей про земельну ділянку через обмінний файл XML. Наприклад, виправлення невірної адреси, коду цільового призначення, категорії земель, площі і т.і.;
- внесення в кадастр земельної ділянки на підставі проекту землеустрою щодо передачі земельної ділянки в користування (не у власність) або у випадку розташування на земельній ділянці зареєстрованої будівлі;
- отримання витягу з кадастру про земельну ділянку та витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;
- присвоєння кадастрового номеру та отримання у власність земельної ділянки на якій розташований зареєстрований житловий будинок (приватизація земельної ділянки), через технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж;
- перегляд відомостей про земельну ділянку за кадастровим номером в електронному кабінеті Держгеокадастру. Для цього необхідно пройти аутентифікацію за допомогою електронного цифрового підпису, BankID, або IDGOVUA.
Що не можна поки що робити в умовах воєнного стану:
- Не можна розробити проект, присвоїти кадастровий номер та передати у власність земельну ділянку на яку є рішення відповідної громади про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Крім випадку, коли на ділянці розташована зареєстрована на праві власності будівля.
Як змінити цільове призначення в умовах воєнного стану (за умови що роботу Державного земельного кадастру не зупинено на всій території України):
- щоб змінити цільове призначення земельної ділянки, треба звернутись до місцевої територіальної громади. Можливість зміни цільового призначення підтверджується відповідним витягом з містобудівної документації. Змінене цільове призначення реєструється в державному земельному кадастрі, якщо в кадастр внесено відповідну функціональну зону, в якій перебуває ваша ділянка. Більш детально читайте в нашій статті порядок зміни цільового призначення землі.
Спробуйте наш новий веб-сервіс перевірки даних про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі
Що може КадастрСервіс:
- знайти інформацію про земельну ділянку по кадастровому номеру (форма власності, категорія, код цільового призначення, вид використання, площу, а також адресу та нормативну грошову оцінку ділянок, якщо такі є);
- перевірити правильність або наявність коду цільового призначення ділянки;
- перевірити правильність вказаного в кадастрі цільового призначення ділянки;
- перевірити правильність даних про площу ділянки;
- перевірити правильність даних про форму власності ділянки;
- перевірити правильність даних про категорію земельної ділянки;
- показати на мапі місцезнаходження земельної ділянки;
- показати на мапі накладення земельних ділянок, якщо таке є;
- прокласти маршрут до ділянки через Google Maps.
Дивіться також: витяг з кадастру, проект зміни цільового призначення земельної ділянки, робочий проект на зняття родючого шару ґрунту