Маємо дозвіл СБУ на роботу в умовах воєнного стану!

ua | ru | en

Публічна кадастрова карта України

Важлива інформація!

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, публічна кадастрова карта була відключена. До припинення дії воєнного стану, відновлювати роботу публічної кадастрової карти поки що не планується. Про те, які можливості наразі є щодо роботи з кадастром, ви можете ознайомитись на цій сторінці нижче.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про державний земельний кадастр» держава забезпечила доступ до основних даних державного земельного кадастру. В публічній кадастровій карті можна знайти інформацію про кадастровий номер земельної ділянки, її межі, площу, форму власності, цільове призначення, згідно із класифікатором, наявні обмеження у використанні та іншу корисну інформацію.

Публічна кадастрова карта

Пошук за кадастровим номером

Пошук земельної ділянки можна робити за кадастровим номером або за місцезнаходженням земельної ділянки. Для того, щоб знайти земельну ділянку за кадастровим номером, необхідно ввести цифри розділеного двокрапками 19-значного номера земельної ділянки в горизонтальну форму для пошуку. Форма для пошуку розміщена горизонтально в верхній частині веб-сторінки.

Пошук земельної ділянки за кадастровим номером

Для прикладу, кадастровий номер земельної ділянки виглядає так: 3220882600:03:001:0122. Його можна знайти, серед іншого на обороті державного акту про право власності на земельну ділянку, над планом земельної ділянки.

Державний акт з кадастровим номером земельної ділянки

Якщо Ваш державний акт рожевого кольору, виданий до 2004 р. та не містить кадастрового номеру, то в цьому випадку необхідно буде провести роботу з присвоєння кадастрового номеру. Підставою для присвоєння кадастрового номеру в такому випадку є розроблена технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості.

Виключенням, зокрема є рожевий держакт, виданий в Києві, який містив короткий номер, що визначав кадастрову зону, квартал та номер земельної ділянки (наприклад 66505012). Повний кадастровий номер можна дізнатись отримавши відповідний витяг з державного земельного кадастру. Вказаний витяг одночасно є документальним підтвердженням внесення даних щодо земельної ділянки до кадастру.

Пошук за місцезнаходженням земельної ділянки

Щоб знайти земельну ділянку за місцезнаходженням необхідно у пошуковому полі почати вводити назву міста (селища, села). Система автоматично підтягне повну назву у випадаючому списку.

Пошук земельної ділянки за адресою

Якщо ви не знайшли своєї ділянки ані за кадастровим номером, ані за місцезнаходженням, це означає, що вона не внесена до державного земельного кадастру. Підставою для внесення земельної ділянки до державного земельного кадастру є, зокрема розроблена землевпорядною організацією технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Така ж документація розробляється також у випадку, якщо є розбіжності, пов’язані з невідповідністю фактичних розмірів, площі, конфігурації ділянки, з даними, що зазначені в державному акті.

У випадку відсутності розбіжностей в розмірі, площі, конфігурації ділянки з даними, які вказані в державному акті, достатньо замовити в землевпорядній організації спеціальний обмінний файл xml та подати його з певним пакетом документів до місцевого відділу Держгеокадастру.

За результатом внесення даних земельної ділянки до державного земельного кадастру, відділ Держгеокадастру видає відповідний витяг з кадастру.

Корисно знати, що існує також можливість отримання інформації щодо власника/користувача будь-якої земельної ділянки в режимі онлайн. Для того, щоб дізнатись відомості про власника/користувача земельної ділянки, необхідно знайти земельну ділянку в публічній кадастровій карті за кадастровим номером або місцезнаходженням та пройти коротку процедуру ідентифікації.

Прикріплюємо сюди також коротеньке відео Держгеокадастру, яке доступно пояснює, як користуватись Публічною кадастровою картою України.

В червні 2022 р. Держгеокадастр частково відновив роботу кадастру (не кадастрової карти). На тепер є наступні можливості щодо роботи з кадастром:

  • реєстрація в кадастрі та присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, щодо якої вже видавався державний акт старого зразку (без кадастрового номеру) через технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж;
  • поділ (об’єднання) земельної ділянки через відповідну технічну документацію щодо поділу та об’єднання земельних ділянок;
  • внесення змін (виправлення помилки) в кадастр щодо відомостей про земельну ділянку через обмінний файл XML. Наприклад, виправлення невірної адреси, цільового призначення, категорії земель, площі і т.і.
  • внесення в кадастр земельної ділянки на підставі проекту землеустрою щодо передачі земельної ділянки в користування (не у власність).
  • отримання витягу з кадастру про земельну ділянку та витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Що не можна поки що робити в умовах воєнного стану:

  • Не можна розробити проект, присвоїти кадастровий номер та передати у власність земельну ділянку на яку є рішення відповідної громади про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.
  • Не можна також розробити технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж, присвоїти кадастровий номер та отримати у власність земельну ділянку на якій розташований зареєстрований житловий будинок (приватизація земельної ділянки).

Як змінити цільове призначення в умовах воєнного стану:

  • щоб змінити цільове призначення земельної ділянки, треба звернутись до місцевої територіальної громади. Якщо у вашому випадку змінити цільове призначення можливо, місцева громада має прийняти рішення про таку зміну. Змінене цільове призначення не вноситься до кадастру, а реєструється місцевою військовою адміністрацією.

Дивіться також: витяг з кадастру, проект зміни цільового призначення земельної ділянки, робочий проект на зняття родючого шару ґрунту