Робочий проект щодо зняття родючого шару ґрунту. Порядок 2022

До початку виконання робіт щодо зняття ґрунтового покриву необхідно обов’язково розробити робочий проект землеустрою щодо зняття, перенесення та тимчасового зберігання родючого шару ґрунту земельної ділянки, який за своїм призначенням є головною складовою природозахисних заходів, направлених на охорону родючості ґрунтів та їх ефективне використання.

Дозвіл на зняття грунту

Нагадаємо, що раніше, до виконання робіт щодо зняття ґрунту, необхідно було обов'язково отримати дозвіл на зняття родючого шару ґрунту. Зараз вказаний дозвіл більше не видається, проте необхідність розробки робочого проекту щодо зняття родючого шару ґрунту залишається. Так само як і залишається контроль з боку держави за дотриманням порядку виконання робіт з ґрунтовим покривом.

Охорона родючості ґрунтів є логічним продовженням політики держави у земельних правовідносинах, яка чітко визначила в конституційних положеннях, що основним багатством нашої держави є земля, щодо якої діє режим особливої охорони. Зважаючи на особливе ставлення нашої держави до земельних правовідносин, а також цінність сільськогосподарських земель як таких, зняття та перенесення родючого ґрунтового покриву земельної ділянки дозволяється виключно у тому випадку, коли є відповідний робочий проект.

Найчастіше робочий проект щодо зняття ґрунту необхідний у зв'язку зі здійсненням будівельних, гірничодобувних, геологорозвідувальних та деяких інших робіт.

Статтею 168 Земельного кодексу України та статтями 48, 52 Закону України «Про охорону земель» передбачено, що якщо діяльність призводить до порушення ґрунту на поверхні ділянки, власник земельної ділянки та землекористувач повинні здійснювати зняття, складування, зберігання поверхневого шару ґрунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності. Реалізація таких заходів можлива за умови розробки відповідного робочого проекту землеустрою.

Зняття та перенесення ґрунтового покриву власником або землекористувачем без робочого проекту, так само, як і порушення порядку зняття, використання та збереження родючого шару ґрунту, не зважаючи на обсяг заподіяної земельній ділянці шкоди, тягне відповідну юридичну відповідальність (зокрема адміністративну, цивільну та кримінальну).

Проте більш значною обставиною, яка надає певну мотивацію для розробки робочого проекту, є обов'язок порушника відшкодувати матеріальну шкоду, яка заподіяна земельній ділянці, в повному обсязі.

Робочий проект землеустрою розробляється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, у випадку, коли ділянка перебуває у власності держави чи місцевої громади. Розроблений робочий проект землеустрою наразі не підлягає погодженню та затверджується замовником розробки такого проекту.

Виключенням в питанні необхідності розробки робочого проекту землеустрою є ситуація, коли родючий шар знімається з ділянки:

 • для ведення особистого селянського господарства,
 • для ведення садівництва,
 • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка),
 • для індивідуального дачного будівництва,
 • для будівництва індивідуальних гаражів.

В зазначених вище випадках немає необхідності розробляти робочий проект землеустрою за умови, що родючий шар ґрунту не покине межі земельної ділянки, з якої він знімається.

Пропозиції щодо розробки робочого проекту на зняття родючого шару ґрунту від нашої компанії

Наша компанія виконує роботи по розробці робочого проекту землеустрою щодо зняття родючого шару ґрунту у відповідності з діючими методичними вказівками щодо рекультивації земель, з дотриманням норм і правил по будівництву, а також інших вимог, що відносяться до компетенції органів державного нагляду.

Послуга щодо розробки робочого проекту землеустрою щодо зняття родючого шару ґрунту надається по всій Україні, незалежно від місцезнаходження земельної ділянки.

Приблизний перелік вихідних даних, необхідних для того, щоб розробити робочий проект землеустрою на зняття родючого шару ґрунту:

 • копія правовстановлюючого документу на земельну ділянку;
 • рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку робочого проекту землеустрою;
 • копія договору на виконання земляних робіт та довідка про наявність машин і механізмів;
 • копії установчих документів суб’єкта господарювання-виконавця робіт по зняттю та переміщенню ґрунту;
 • відомості про подальше використання ґрунтового покриву;
 • копія агрохімічного паспорту земельної ділянки;
 • матеріали ґрунтових обстежень земельної ділянки;
 • кадастровий план земельної ділянки;
 • картосхема розташування земельної ділянки;
 • топографічний план земельної ділянки;
 • генеральний план будівництва;
 • зобов’язання організації на зберігання ґрунту;
 • копія наказу про призначення особи, відповідальної за зняття та перенесення ґрунту;
 • заявка на розробку робочого проекту землеустрою;
 • завдання на розробку проекту землеустрою;
 • технічні умови земельної ділянки;
 • інші документи, передбачені в окремих випадках.

Для виконання кадастрової зйомки ми використовуємо якісне і точне обладнання від визнаного лідера галузі - компанії Leica

Будемо раді відповісти на Ваші запитання за телефоном 0443388830.

Вартість робіт: від 45000 грн.
Натисніть для переходу до контактної інформації

Строк виконання: від 10 днів
Натисніть для переходу до контактної інформації

Дивіться також: проект відведення земельної ділянки, проект сівозміни, технічна документація щодо встановлення меж