Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)

Встановлення меж земельної ділянки

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) фактично означає фіксацію точок поворотних кутів ділянки на місцевості. Під час встановлення меж, інженер-геодезист закріплює на земельній ділянці межові знаки.

Наразі спеціальний зразок (вид) межового знака, яким закріплюються точки поворотних кутів земельної ділянки, чинним законодавством не визначено. Нормативно порядок встановлення меж регулюється, зокрема ст. 106 та ст. 198 Земельного кодексу України, які передбачають під час встановлення меж загальну вимогу про погодження меж із суміжними землевласниками (землекористувачами) без визначення типу межових знаків, які підлягають встановленню.

На практиці інженер-геодезист закріплює поворотні точки підручними матеріалами власника/користувача земельної ділянки.

Встановлення меж земельної ділянки проводиться вже після складання проекту землеустрою чи технічної документації на земельну ділянку та після реєстрації земельної ділянки в державному земельному кадастрі. Для встановлення меж необхідно, що б земельна ділянка вже була зареєстрована в кадастрі, оскільки сама процедура закріплення меж за своєю суттю є перенесенням координат поворотних точок ділянки з кадастру на місцевість за допомогою спеціального обладнання (тахеометра або спеціального RTK GPS GNSS приймача).

Загальні випадки, в яких виникає необхідність щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натуру:

  • втрата чи пошкодження раніше встановлених межових знаків;
  • проведення будівельних робіт на земельній ділянці (в т.ч. при встановлені огорожі земельної ділянки);
  • під час вирішення межових спорів з власниками сусідніх земельних ділянок;
  • буріння свердловин;
  • придбання земельної ділянки новим власником;
  • в інших випадках.

Порядок виконання робіт по встановленню меж земельної ділянки

Після отримання вихідної інформації щодо земельної ділянки, інженер-геодезист виїжджає на місцезнаходження земельної ділянки та здійснює за допомогою спеціального обладнання (електронний тахеометр, RTK GPS GNSS приймач) та наявних координат ділянки визначення точок поворотних кутів.

Визначені точки фіксуються межовими знаками. За бажанням власника, межові знаки можуть не встановлюватись в тих місцях, де межі земельної ділянки співпадають з природними та штучними лінійними спорудами і рубежами (струмками, каналами, річками, шляхами, лісосмугами, шляховими спорудами, огорожами, фасадами будівель, парканами, рубежами і т.і.)

Встановлення межових знаків на земельній ділянці проводиться інженером-геодезистом за участі власника (користувача) ділянки. В результаті закріплення земельної ділянки межовими знаками складається акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, акт встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), оригінальні примірники яких видаються власнику. Акт відновлення меж земельної ділянки складається у випадку відновлення межових знаків, що встановлювались раніше, тобто при повторному встановленні меж земельної ділянки.

Пропозиції щодо встановлення меж земельної ділянки від нашої компанії

Інженери-геодезисти нашої компанії виконають роботи із встановлення меж земельної ділянки якісно та швидко. Для виконання робіт ми використовуємо якісне і точне обладнання від визнаного лідера галузі - компанії Leica

Вартість робіт: від 2500 грн.
Натисніть для переходу до контактної інформації

Строк виконання: 1 день
Натисніть для переходу до контактної інформації

Дивіться також: проект відведення земельної ділянки, поділ земельної ділянки, технічна документація щодо встановлення меж