Землевпорядна організація

Маємо дозвіл СБУ на роботу в умовах воєнного стану!

ua | en | ru

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) фактично означає фіксацію точок поворотних кутів ділянки на місцевості. Під час встановлення меж, інженер-геодезист закріплює на земельній ділянці межові знаки.

Встановлення меж земельної ділянки

Наразі спеціальний зразок (вид) межового знака, яким закріплюються точки поворотних кутів земельної ділянки, чинним законодавством не визначено.

Нормативно порядок встановлення меж регулюється, зокрема ст. 106 та ст. 198 Земельного кодексу України, які передбачають під час встановлення меж загальну вимогу про погодження меж із суміжними землевласниками (землекористувачами). При цьому, тип межових знаків не регламентується.

На практиці інженер-геодезист закріплює поворотні точки підручними матеріалами власника/користувача земельної ділянки. Нижче на фото, дивіться також зразки дюбелів для фіксації поворотних точок на твердій поверхні (асфальт, бетон, тощо).

Встановлення меж земельної ділянки проводиться вже після складання проекту землеустрою чи технічної документації на земельну ділянку та після реєстрації земельної ділянки в державному земельному кадастрі. Для встановлення меж необхідно, що б земельна ділянка вже була зареєстрована в кадастрі, оскільки сама процедура закріплення меж за своєю суттю є перенесенням координат поворотних точок ділянки з кадастру на місцевість за допомогою спеціального обладнання (тахеометра або спеціального RTK GPS GNSS приймача).

Встановлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості Встановлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості

Загальні випадки, в яких виникає необхідність щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натуру:

 • втрата чи пошкодження раніше встановлених межових знаків;
 • проведення будівельних робіт на земельній ділянці (в т.ч. при встановлені огорожі земельної ділянки);
 • під час вирішення межових спорів з власниками сусідніх земельних ділянок;
 • буріння свердловин;
 • придбання земельної ділянки новим власником;
 • в інших випадках.

Порядок виконання робіт по встановленню меж земельної ділянки

Після отримання вихідної інформації щодо земельної ділянки, інженер-геодезист виїжджає на місцезнаходження земельної ділянки та здійснює за допомогою спеціального обладнання (електронний тахеометр, RTK GPS GNSS приймач) та наявних координат ділянки визначення точок поворотних кутів.

Визначені точки фіксуються межовими знаками. За бажанням власника, межові знаки можуть не встановлюватись в тих місцях, де межі земельної ділянки співпадають з природними та штучними лінійними спорудами і рубежами (струмками, каналами, річками, шляхами, лісосмугами, шляховими спорудами, огорожами, фасадами будівель, парканами, рубежами і т.і.)

Встановлення межових знаків на земельній ділянці проводиться інженером-геодезистом за участі власника (користувача) ділянки. В результаті закріплення земельної ділянки межовими знаками складається акт встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з підписом та печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника або інженера-геодезиста. Оригінальний примірник акту видається власнику ділянки.

Акт відновлення меж земельної ділянки складається у випадку відновлення межових знаків, що встановлювались раніше, тобто при повторному встановленні меж земельної ділянки.

Чи була ця інформація корисною для Вас?

Оберіть "Так" чи "Ні", додайте коментар за бажанням і натисніть кнопку "Відправити". Вдячні Вам за зворотній зв'язок.

Також не забудьте поставити лайк нашій гарній сторінці у Фейсбук та Інстаграм;)

Спробуйте наш новий веб-сервіс перевірки даних про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі

Що може КадастрСервіс:

 • знайти інформацію про земельну ділянку по кадастровому номеру (форма власності, категорія, код цільового призначення, вид використання, площу, а також адресу та нормативну грошову оцінку ділянок, якщо такі є);
 • перевірити правильність або наявність коду цільового призначення ділянки;
 • перевірити правильність вказаного в кадастрі цільового призначення ділянки;
 • перевірити правильність даних про площу ділянки;
 • перевірити правильність даних про форму власності ділянки;
 • перевірити правильність даних про категорію земельної ділянки;
 • показати на мапі місцезнаходження земельної ділянки;
 • показати на мапі накладення земельних ділянок, якщо таке є;
 • прокласти маршрут до ділянки через Google Maps.

Пропозиції щодо встановлення меж земельної ділянки від нашої компанії

Інженери-геодезисти нашої компанії виконають роботи із встановлення меж земельної ділянки якісно та швидко. Для виконання робіт ми використовуємо якісне і точне обладнання від визнаного лідера галузі - компанії Leica

Вартість:

від 3400 грн.

Строк виконання:

від 1 дня

Заявка для розрахунку вартості встановлення меж ділянки

*Зірочкою відмічені обов'язкові поля

Дивіться також: проект відведення земельної ділянки, поділ земельної ділянки, технічна документація щодо встановлення меж