Порядок отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для садівництва за межами населеного пункту

Станом на 2022 рік дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки для садівництва надає об'єднання територіальної громади (ОТГ), яке розпоряджається землями сільськогосподарського призначення в межах і за межами населених пунктів, що входять до складу відповідної ОТГ. Нагадаємо, що садівництво, як вид цільового призначення земельної ділянки, входить до категорії земель сільськогосподарського призначення.

Садівництво, як вид цільового призначення земельної ділянки, є зручним для громадян, оскільки чинне законодавство, за певних умов дозволяє будівництво на земельній ділянці об'єкту нерухомості – садового будинку.

Нормативно можливість та підстави отримання земельної ділянки для ведення садівництва передбачено ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України. Максимальна площа земельної ділянки для ведення садівництва при безоплатній передачі визначена ст. 121 Земельного кодексу України та становить 0,12 га (12 соток).

Отже, для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для садівництва необхідно подати до відповідної ОТГ наступний перелік документів:

 • клопотання про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення садівництва;
 • копія паспорту, засвідчена власником;
 • копія ідентифікаційного номеру;
 • викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, засвідчене заявником із вказівкою орієнтовної відстані до найближчого населеного пункту;
 • викопіювання з генерального плану (для членів садового товариства);
 • кадастровий план земельної ділянки, розроблений та засвідчений печаткою землевпорядної організації (подається в деяких окремих випадках);
 • довідка про те, що громадянин є членом садового товариства (для членів садового товариства);
 • погодження землекористувача (у разі припинення права користування земельною ділянкою, що перебуває у користуванні інших осіб), засвідчене нотаріально;
 • оригінал документу або його належним чином засвідчена копія, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання клопотання уповноваженою особою).
 • копія паспорту уповноваженої особи;
 • у разі подання клопотання уповноваженою особою, згода цієї особи на обробку персональних даних;
 • правовстановлюючі документи на нерухоме майно (будинок, тощо).

Рада депутатів ОТГ має розглянути подане клопотання з додатками та надати дозвіл протягом одного місяця. Вказаний орган влади також може надати вмотивовану відмову у випадку, коли клопотання з додатками не відповідають вимогам чинного законодавства.

На підставі дозволу ОТГ землевпорядна організація розробляє проект відведення земельної ділянки у власність для ведення садівництва, який в подальшому підлягає затвердженню у встановленому порядку.

Дивіться також: порядок зняття родючого шару грунту, зміна цільового призначення земельної ділянки, технічна документація щодо встановлення меж