Поділ земельної ділянки. Порядок 2024
Поділити земельну ділянку – це питання виникає досить часто в житті та потребує певної обізнаності щодо порядку поділу земельної ділянки, визначеного чинним законодавством, та деякого практичного досвіду.
Документи та дії, необхідні для поділу земельної ділянки
Перш за все, необхідно зазначити, що підставою для поділу земельної ділянки є засвідчена нотаріально заява власника земельної ділянки та розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки. Дивіться зразок нотаріальної заяви на поділ земельної ділянки.
Крім нотаріальної заяви на поділ земельної ділянки, землевпорядній організації також треба надати:
- засвідчену нотаріально копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку (держакт, договір купівлі-продажу, дарування, міни, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про право власності на нерухоме майно тощо);
- копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).
Треба розуміти, що якщо власників земельної ділянки декілька (спільна часткова власність між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ земельної ділянки між співвласниками.
Також треба розуміти, що цільове призначення земельних ділянок, утворених в результаті поділу первісної земельної ділянки, не може змінитись, а залишається таким, як і в первісної земельної ділянки (до поділу). Про зміну цільового призначення земельної ділянки читайте більш детально в нашій статті Порядок зміни цільового призначення земельної ділянки.
Якщо ділянка ділиться особливим чином, не окремими рівними частинами, або на земельній ділянці є забудова, то в цьому випадку необхідна також кадастрова зйомка земельної ділянки.
Реєстрація технічної документації на поділ земельної ділянки в ДЗК та витяг з кадастру
Розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки подається на розгляд місцевого відділу Держгеокадастру (за місцезнаходженням земельної ділянки), яке реєструє новоутворені в результаті поділу земельні ділянки в Державному земельному кадастрі України. Після реєстрації нових ділянок в ДЗК, державний кадастровий реєстратор (працює в місцевому відділі Держгеокадастру) видає витяги з кадастру (ДЗК) на підтвердження проведених змін.
Кожній земельній ділянці, що утворилась в результаті поділу, присвоюється новий кадастровий номер, який буде зазначено у відповідному витягу з кадастру. Окремо дивіться Витяг з кадастру (ДЗК) в якості зразка.
Реєстрація права власності на земельні ділянки, утворені в результаті поділу
Після отримання витягів з кадастру на земельні ділянки, що утворились в результаті поділу, необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса з метою реєстрації права власності окремо на кожну новоутворену в результаті поділу земельну ділянку. Для більш детального розуміння порядку реєстрації речового права на земельну ділянку читайте нашу статтю Порядок реєстрації права на земельну ділянку в реєстрі речових прав.
Пару слів щодо об’єднання земельних ділянок
Порядок об’єднання земельних ділянок істотно не відрізняється від порядку поділу земельної ділянки, здійснюється на тих же підставах, але на практиці зустрічається значно рідше. Саме тому ми не приділили уваги такому виду землевпорядних робіт в цій статті.
Роботи щодо розробки технічної документації на поділ (об'єднання) земельної ділянки доступні в нашій компанії "під ключ"
Наша компанія має великий досвід, технічні можливості та сертифікованих спеціалістів для розробки технічної документації на поділ (об'єднання) земельної ділянки.
Ми маємо можливість виконувати повний комплекс робіт під ключ. Починаючи з розробки безпосередньо технічної документації, закінчуючи отриманням витягів з кадастру та реєстрацією права власності.
Для виконання кадастрової зйомки ми використовуємо якісне і точне обладнання від визнаного лідера галузі - компанії
Вартість:
від 7000
грн.
Строк виконання:
від 14 днів
Остаточна вартість та строк виконання залежить від таких факторів як:
- площа земельної ділянки;
- місцезнаходження ділянки;
- чи є забудова на ділянці;
- кількість співвласників;
- на скільки частин ділиться земельна ділянка.
Для більш точного розрахунку вартості поділу ділянки скористайтесь формою заявки нижче.
Заявка для розрахунку вартості поділу земельної ділянки
Також не забудьте поставити лайк нашій гарній сторінці у Фейсбук та Інстаграм;)
Спробуйте наш новий веб-сервіс перевірки даних про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі
Що може КадастрСервіс:
- знайти інформацію про земельну ділянку по кадастровому номеру (форма власності, категорія, код цільового призначення, вид використання, площу, а також адресу та нормативну грошову оцінку ділянок, якщо такі є);
- перевірити правильність або наявність коду цільового призначення ділянки;
- перевірити правильність вказаного в кадастрі цільового призначення ділянки;
- перевірити правильність даних про площу ділянки;
- перевірити правильність даних про форму власності ділянки;
- перевірити правильність даних про категорію земельної ділянки;
- показати на мапі місцезнаходження земельної ділянки;
- показати на мапі накладення земельних ділянок, якщо таке є;
- прокласти маршрут до ділянки через Google Maps.
Дивіться також: проект відведення земельної ділянки, витяг з кадастру, технічна документація щодо встановлення меж