Технічний паспорт на будинок
Одним з важливих документів на житло є технічний паспорт. Технічний паспорт на будинок - це документ, який містить у собі основні відомості про об'єкт нерухомого майна. У технічному паспорті зазначаються такі характеристики будинку:
- місцезнаходження (адреса) об’єкта;
- склад;
- технічні характеристики;
- план та опис об'єкта;
- ім'я/найменування власника/замовника;
- відомості щодо права власності на об'єкт нерухомого майна;
- відомості щодо суб'єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт.
Зокрема, вказується рік споруди і матеріал фундаменту, стін і перекриттів, кількість поверхів, висота, розміри кімнат і нежитлових приміщень. Описується призначення кожного з них. Наприклад, якщо у будинку були перепланування, то зазначаються відомості про ті роботи, які проводилися, їх дату і наявність дозволу на проведення.
Треба розуміти, що технічний паспорт не є правовстановлюючим документом на нерухомість, а тільки інформаційним. Він може бути оформлений як на всю будівлю так і на окремі її частини (наприклад, на кімнату у будинку квартирного типу).
Починаючи з серпня 2021 року кожний розроблений технічний паспорт підлягає реєстрації в Реєстрі будівельної діяльності. Підтвердженням реєстрації є, зокрема спеціальний QR-код на технічному паспорті, електронне посилання з якого веде на веб-сторінку Реєстру будівельної діяльності з даними про реєстрацію такого технічного паспорту.
Для чого потрібний технічний паспорт?
Технічний паспорт необхідний у таких випадках:
- приватизація будинку;
- здійснення операції по купівлі-продажу, обміну, даруванні;
- оформлення права власності після проведення капітального ремонту будівлі, реконструкції чи перепланування;
- переведення приміщень із житлового приміщення в нежитлове;
- відчуження будинку;
- при оформленні спадщини на нерухомість;
- при поділі, об’єднанні об’єкта нерухомого майна або виділенні частки;
- отримання різних довідок-характеристик і т.д.
Складовими частинами технічного паспорта на житловий та садовий (дачний) будинок є:
1) схема розташування будівель та споруд - це частина техпаспорта на будинок, яка описує його схематично, зокрема на ній зображують контури будинку і споруд (гаража, сараю, навісу, літньої кухні, туалету і т.д.) вид зверху. Кожній споруді присвоюється літера А, Б, В, Г, Д і т. Д. Ці літери є свого роду оригінальними іменами будівель, які використовуються в техпаспорті будинку для того, щоб відрізняти один гараж від іншого, гараж від навісу і т. д. Арабськими цифрами 1, 2, 3, … позначають такі споруди, як: паркан, ворота і т. д., які стоять на землі і не мають обсягу. Римськими цифрами I, II, III, … позначають такі споруди: підпірна стінка, відкритий бетонний басейн, мощення, колодязь, які знаходяться на поверхні або поглиблені в землю.
2) експлікація до схеми розташування будівель та споруд, в якій зазначається назва будівель та споруд та площа земельної ділянки;
3) план будинку – це горизонтальний розріз або вид зверху будинку, який містить у собі написи стосовно поверхів, площі, нумерації квартир та окремих приміщень, розмір приміщень (довжина, ширина), нумерація квартир та окремих приміщень, розміщення санітарно-технічного обладнання;
4) експлікація приміщень будинку містить у собі інформацію стосовно місцезнаходження будинку, кількості поверхів, номерів, призначення та загальної площі приміщень;
5) характеристика будинку включає у себе відомості щодо назви, висоти, площі та об’єму будівель та споруд, рік спорудження/реконструкції, опис основних конструктивних елементів (фундамент, стіни, покрівля, перекриття, підлога, сходи), інженерного обладнання (електрика, водопровід, каналізація, газопровід, ліфт, сміттєпровід, вид опалення).
Для того щоб отримати технічний паспорт на будинок, необхідно звернутися або в комунальну установу - БТІ (Бюро технічної інвентаризації) або приватну компанію, яка займається виконанням такого роду робіт і має відповідні дозвільні документи (кваліфікаційний сертифікат експерта в галузі архітектури).
Нормативно-правові акти:
- Цивільний кодекс України;
- Житловий кодекс Української РСР;
- Наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 127 від 24.05.2001 р. «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна».
Складання технічного паспорту спеціалістами нашої компанії
Наша компанія має значний досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для підготовки технічного паспорту на житловий будинок. Для довідок звертайтесь за номерами телефонів нижче.
Вартість:
від 3500
грн.
Строк виконання:
від 2 днів
Також не забудьте поставити лайк нашій гарній сторінці у Фейсбук та Інстаграм;)
Спробуйте наш новий веб-сервіс перевірки даних про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі
Що може КадастрСервіс:
- знайти інформацію про земельну ділянку по кадастровому номеру (форма власності, категорія, код цільового призначення, вид використання, площу, а також адресу та нормативну грошову оцінку ділянок, якщо такі є);
- перевірити правильність або наявність коду цільового призначення ділянки;
- перевірити правильність вказаного в кадастрі цільового призначення ділянки;
- перевірити правильність даних про площу ділянки;
- перевірити правильність даних про форму власності ділянки;
- перевірити правильність даних про категорію земельної ділянки;
- показати на мапі місцезнаходження земельної ділянки;
- показати на мапі накладення земельних ділянок, якщо таке є;
- прокласти маршрут до ділянки через Google Maps.
Дивіться також: будівельний паспорт на будинок, відновлення меж земельної ділянки, узаконення самобуду через будівельну амністію