Землевпорядна організація

Маємо дозвіл СБУ на роботу в умовах воєнного стану!

ua | en | ru

Зміна цільового призначення земельної ділянки. Порядок 2024

В цій статті ми розглянемо найбільш поширений випадок зміни цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства (ОСГ) на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Зміна цільового призначення земельної ділянки

Одразу ж попередимо вас, що зараз триває такий собі перехідний період щодо порядку зміни цільового призначення. З одного боку ст. 20 Земельного кодексу України передбачено можливість зміни цільового призначення приватних земельних ділянок на підставі заяви власника, без розробки проекту землеустрою.

З іншого боку, такий порядок буде можливий тільки у випадку внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональне призначення територій. Поки що процес внесення таких відомостей триває, а отже необхідність розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення наразі актуальна.

Загалом, порядок зміни цільового призначення земельної ділянки схожий на порядок відведення земельної ділянки у власність із земель державної або комунальної власності, проте має певні свої особливості.

Отже покроковий порядок зміни цільового призначення з ОСГ на забудову буде виглядати наступним чином.

Крок 1. Оформлення заяви власника на зміну цільового призначення

На сьогодні дозвіл на зміну цільового призначення земельної ділянки вже не потрібен. Для першого кроку необхідна нотаріально засвідчена заява на зміну цільового призначення земельної ділянки, підписана власником. Саме ця заява і буде підставою для розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення землі на наступному кроці.

Крок 2. Розробка проекту зміни цільового призначення земельної ділянки з ОСГ на забудову

Для розробки проекту землеустрою про зміну цільового призначення необхідно звернутися в землевпорядну організацію, яка має у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, та укласти відповідний договір на розробку землевпорядної документації (проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки).

Розробка проекту займає в середньому від двох тижнів часу, протягом яких необхідно отримати додаткові вихідні дані, розробити документацію (скласти картографічні матеріали, креслення та ін.)

Щодо погодження проекту відведення. В травні 2021 року набрали чинності зміни до земельного законодавства, відповідно до яких проект зміни цільового призначення земельної ділянки погоджується тільки в окремих випадках.

Щодо містобудівної документації

Необхідно також розуміти, що наявність затвердженого генерального плану, плану зонування або детального плану території є обов'язковою в ході затвердження проекту зміни цільового призначення.

З'ясувати, чи було затверджено такі документи щодо вашої місцевості, можна в міськраді (сільраді, селищній раді, центрі об'єднаної територіальної громади). Вимоги щодо обов'язкової наявності генерального плану, плану зонування або детального плану території встановлені ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Якщо вказана вище містобудівна документація є, то в такому випадку в місцевій територіальній громаді треба отримати витяг з містобудівної документації. Такий витяг є основним документом, який вам або підтвердить можливість зміни цільового призначення у вашому випадку, або дасть розуміння про неможливість такої зміни.

Крок 3. Затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки

Після розробки, проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки передається на затвердження до органу місцевого самоврядування (селищної, сільської, міської ради народних депутатів, центру об'єднаної територіальної громади). Орган місцевого самоврядування на черговій сесії приймає рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні проекту землеустрою. Відмова у затверджені проекту землеустрою може бути оскаржена в судовому порядку. Дивіться зразок рішення про затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки.

Раніше затвердження проекту по земельній ділянці, яка знаходиться за межами населеного пункту, здійснювалось районною державною адміністрацією, а не місцевою радою, в формі розпорядження про затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки. Зараз проект зміни цільового призначення за межами населеного пункту затверджується місцевою об'єднаною територіальною громадою.

Крок 4. Отримання витягу з кадастру (ДЗК) зі зміненим цільовим призначенням

Після затвердження, подаємо проект щодо зміни цільового призначення земельної ділянки державному кадастровому реєстратору до місцевого ЦНАПу з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК).

Додатково до проекту землеустрою необхідно надати державному кадастровому реєстратору обмінний файл у форматі XML, який містить певний перелік даних, що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Плату за внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки не передбачено.

Дивіться зразок витягу з кадастру.

Внесення в реєстр речових прав нового цільового призначення земельної ділянки

Інформація про нове цільове призначення земельної ділянки зараз не передається до реєстру речових прав на нерухоме майно. Відомості про цільове призначення ділянки містяться тільки в Державному земельному кадастрі.

Чи була ця інформація корисною для Вас?

Оберіть "Так" чи "Ні", додайте коментар за бажанням і натисніть кнопку "Відправити". Вдячні Вам за зворотній зв'язок.

Також не забудьте поставити лайк нашій гарній сторінці у Фейсбук та Інстаграм;)

Спробуйте наш новий веб-сервіс перевірки даних про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі

Що може КадастрСервіс:

 • знайти інформацію про земельну ділянку по кадастровому номеру (форма власності, категорія, код цільового призначення, вид використання, площу, а також адресу та нормативну грошову оцінку ділянок, якщо такі є);
 • перевірити правильність або наявність коду цільового призначення ділянки;
 • перевірити правильність вказаного в кадастрі цільового призначення ділянки;
 • перевірити правильність даних про площу ділянки;
 • перевірити правильність даних про форму власності ділянки;
 • перевірити правильність даних про категорію земельної ділянки;
 • показати на мапі місцезнаходження земельної ділянки;
 • показати на мапі накладення земельних ділянок, якщо таке є;
 • прокласти маршрут до ділянки через Google Maps.

Пропозиції щодо розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки від нашої компанії

Наша компанія має великий досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки.

Ми маємо можливість виконувати повний комплекс робіт під ключ. Починаючи з кадастрової зйомки земельної ділянки, розробки безпосередньо проекту та закінчуючи отриманням витягу з ДЗК.

Ми також маємо можливість провести реєстрацію речового права на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, отримати відповідний витяг.

Ми розробляємо проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки тільки в наступних районах Київської області:

 • Бучанський район (колишній Києво-Святошинський, Макарівський, Бородянський райони, Ірпінь, Гостомель та Буча);
 • Фастівський район (колишній Києво-Святошинський, Васильківський та Макарівський райони);
 • Обухівський район (в який додали частину колишнього Києво-Святошинського та Васильківського районів);
 • Вишгородський район;
 • Броварський район;
 • Бориспільський район.

Землевпорядна організація територія обслуговування

Вартість:

від 10000 грн.

Строк виконання:

від 1 місяця

Остаточна вартість та строк виконання залежить від таких факторів як:

 • площа земельної ділянки;
 • місцезнаходження ділянки;
 • з якого цільового та на яке треба змінити.

Для більш точного розрахунку вартості зміни цільового призначення ділянки скористайтесь формою заявки нижче.

Заявка для розрахунку вартості зміни цільового призначення

*Зірочкою відмічені обов'язкові поля

Дивіться також: проект відведення земельної ділянки, державний акт на земельну ділянку, технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки