Землевпорядна організація

Маємо дозвіл СБУ на роботу в умовах воєнного стану!

ua | en | ru

Робочий проект щодо зняття родючого шару ґрунту. Порядок 2024

До початку виконання робіт щодо зняття ґрунтового покриву необхідно обов’язково розробити робочий проект землеустрою щодо зняття та перенесення родючого шару ґрунту земельної ділянки. 

Такий проект, за своїм призначенням, є головною складовою природозахисних заходів, направлених на охорону родючості ґрунтів та їх ефективне використання.

Дозвіл на зняття грунту

Нагадаємо, що раніше, до виконання робіт щодо зняття ґрунту, необхідно було обов'язково отримати дозвіл на зняття родючого шару ґрунту. Зараз вказаний дозвіл більше не видається, проте необхідність розробки робочого проекту щодо зняття родючого шару ґрунту залишається.

Так само як і залишається контроль з боку держави за дотриманням порядку виконання робіт з ґрунтовим покривом.

Охорона родючості ґрунтів є логічним продовженням політики держави у земельних правовідносинах. Конституція України чітко визначає, що основним багатством нашої держави є земля, щодо якої діє режим особливої охорони. 

Зважаючи на особливе ставлення нашої держави до земельних правовідносин, а також цінність сільськогосподарських земель як таких, зняття та перенесення родючого ґрунтового покриву земельної ділянки дозволяється виключно за наявності робочого проекту.

Найчастіше робочий проект щодо зняття ґрунту необхідний у зв'язку зі здійсненням будівельних, гірничодобувних, геологорозвідувальних та деяких інших робіт.

Статтею 168 Земельного кодексу України та статтями 48, 52 Закону України «Про охорону земель» передбачено, що якщо діяльність призводить до порушення ґрунту на поверхні ділянки, власник земельної ділянки або землекористувач повинні здійснювати зняття, складування, зберігання поверхневого шару ґрунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності. 

Реалізація таких заходів можлива за умови розробки відповідного робочого проекту землеустрою.

Зняття та перенесення ґрунтового покриву власником або землекористувачем без робочого проекту, так само, як і порушення порядку зняття, використання та збереження родючого шару ґрунту, не зважаючи на обсяг заподіяної земельній ділянці шкоди, тягне відповідну юридичну відповідальність (зокрема адміністративну, цивільну та кримінальну). 

При цьому, більш значною обставиною, яка надає певну мотивацію для розробки робочого проекту, є обов'язок порушника відшкодувати матеріальну шкоду, яка заподіяна земельній ділянці, в повному обсязі. 

Оплату заподіяної шкоди в кожному окремому випадку контролюють органи прокуратури.

Робочий проект землеустрою розробляється на підставі рішення власника земельної ділянки або рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, у випадку, коли ділянка перебуває у власності держави чи місцевої громади. 

Розроблений робочий проект землеустрою наразі не підлягає погодженню та затверджується замовником.

Перед початком робіт по розробці робочого проекту землеустрою необхідно провести ґрунтові обстеження земельної ділянки, які в себе включають: 

  • виїзд на місцевість, відбір ґрунтових зразків;
  • проведення ґрунтово -агрохімічного обстеження, лабораторні роботи;
  • складання плану ґрунтів, аналіз комплексних проб ґрунту;
  • складання агрохімічного паспорту на земельну ділянку;
  • опрацювання планово-картографічних матеріалів, тощо. 

За результатами ґрунтових обстежень складається Технічна документація щодо якісної оцінки ґрунтового покриву земельної ділянки, на підставі якої в подальшому визначаються проектні рішення робочого проекту землеустрою.

Відповідно до «Правил розроблення робочих проектів землеустрою», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2022 року  № 86, виключенням в питанні необхідності розробки робочого проекту землеустрою є ситуація, коли родючий шар знімається з ділянки:

  • для ведення особистого селянського господарства;
  • для ведення садівництва;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка);
  • для індивідуального дачного будівництва;
  • для будівництва індивідуальних гаражів.

В зазначених вище випадках немає необхідності розробляти робочий проект землеустрою за умови, що родючий шар ґрунту не залишає межі земельної ділянки, з якої він знімається.

Чи була ця інформація корисною для Вас?

Оберіть "Так" чи "Ні", додайте коментар за бажанням і натисніть кнопку "Відправити". Вдячні Вам за зворотній зв'язок.

Також не забудьте поставити лайк нашій гарній сторінці у Фейсбук та Інстаграм;)

Спробуйте наш новий веб-сервіс перевірки даних про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі

Що може КадастрСервіс:

  • знайти інформацію про земельну ділянку по кадастровому номеру (форма власності, категорія, код цільового призначення, вид використання, площу, а також адресу та нормативну грошову оцінку ділянок, якщо такі є);
  • перевірити правильність або наявність коду цільового призначення ділянки;
  • перевірити правильність вказаного в кадастрі цільового призначення ділянки;
  • перевірити правильність даних про площу ділянки;
  • перевірити правильність даних про форму власності ділянки;
  • перевірити правильність даних про категорію земельної ділянки;
  • показати на мапі місцезнаходження земельної ділянки;
  • показати на мапі накладення земельних ділянок, якщо таке є;
  • прокласти маршрут до ділянки через Google Maps.

Пропозиції щодо розробки робочого проекту на зняття родючого шару ґрунту від нашої компанії

Наша компанія виконує роботи по розробці робочого проекту землеустрою щодо зняття родючого шару ґрунту у відповідності з діючими методичними вказівками щодо рекультивації земель, з дотриманням норм і правил по будівництву, а також інших вимог, що відносяться до компетенції органів державного нагляду.

Послуга щодо розробки робочого проекту землеустрою щодо зняття родючого шару ґрунту надається по всій Україні, незалежно від місцезнаходження земельної ділянки.

Для виконання кадастрової зйомки ми використовуємо якісне і точне обладнання від визнаного лідера галузі - компанії Leica

Вартість:

від 45000 грн.

Строк виконання:

від 14 днів

Дивіться також: проект відведення земельної ділянки, проект сівозміни, технічна документація щодо встановлення меж