Землевпорядна організація

Маємо дозвіл СБУ на роботу в умовах воєнного стану!

ua | ru | en

Довідка 6-зем. Порядок отримання


Зверніть увагу!

З 16.01.2020 р. довідка 6-зем вже не є складовою частиною проекту землеустрою, тому наразі інформація, викладена на цій сторінці є неактуальною та може бути використана лише для історичної довідки.

Чому 6-зем? Тому, що саме так назвали одну з численних форм державної статистичної звітності, яка формується щорічно муніципальними та державними органами, які, в свою чергу, надають її органам Держгеокадастру відповідного рівня. Предметом цієї форми звітності є надання статистичної інформації про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами.

В основу інформації форми 6-зем покладено класифікацію земель за видами  земельних угідь та видами економічної діяльності, які здійснюються на цих землях.

Довідка 6-зем, повна назва якої: “Довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами угіддями (за даними форми 6-зем)”, видається, зокрема місцевим управлінням Держгеокадастру за заявою зацікавлених осіб.

Отримана довідка 6-зем є документом, що включається до складу проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (користування) під час розробки останнього землевпорядною організацією. Довідка 6-зем – це певна частина вихідних даних для розробки проекту відведення земельної ділянки.

З інформації, що міститься у довідці 6-зем ми можемо дізнатись до складу яких угідь має відноситись наша чи бажана земельна ділянка. Вказаний в довідці 6-зем склад угідь повинен співпадати зі змістом дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки. Місцеве управління Держгеокадастру контролює це питання в ході погодження проекту відведення земельної ділянки.

Щоб отримати довідку 6-зем самостійно, необхідно звернутись до місцевого центру надання адміністративних послуг. Якщо у вашому районі центр надання адміністративних послуг не створено, то необхідно звернутись безпосередньо до районного (міського) управління Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки та надати приведений нижче перелік документів (перелік орієнтовний).

1-й випадок отримання довідки 6-зем

Ви, як фізична чи юридична особа, вже є власником чи користувачем земельної ділянки:

  • заява встановленої форми;
  • копія паспорту та коду, якщо заяву подає фізична особа;
  • копії реєстраційних документів, якщо заяву подає юридична особа;
  • копія документа, що підтверджує право на землю (держакт, свідоцтво, договір).

2-й випадок отримання довідки 6-зем

Ви, як фізична чи юридична особа, бажаєте стати власником чи користувачем нової земельної ділянки:

  • заява встановленої форми;
  • копія паспорту та коду, якщо заяву подає фізична особа;
  • копії реєстраційних документів, якщо заяву подає юридична особа;
  • картографічні матеріали в масштабі 1:5000 чи 1:10000;
  • копія рішення (наказу, розпорядження) про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки;
  • обмінний ХМL-файл (складається землевпорядною організацією);
  • копія документа, що підтверджує право на об’єкти нерухомості (будинок, будівля і т.і.);
  • копія договору на нерухомість (земельна ділянка, будівля, будинок і т.і.).

Місцеве управління Держгеокадастру зобов’язане протягом десяти днів, після отримання повного пакету документів, видати замовнику довідку 6-зем, строк дії якої обмежується спливом поточного року.

Переглянути зразок довідки 6-зем

Дивіться також: робочий проект щодо зняття родючого шару грунту, витяг з кадастру, технічна документація щодо встановлення меж